table_priceSee other templates

در گذشته برای ایجاد  کپی از یک برگه  ، افراد از کاربن در بین برگه ها استفاده می کردند ، که روش مطلوبی نبود چراکه موجب جوهری شدن دست افراد و همچنین موجب ایجاد لکه های جوهر برروی کاغذ می شد به علاوه که  تصویر دقیقی نیز نداشت . ولی با اختراع کاغذ کاربن لس ، ایجاد نسخ متعدد از یک برگه بسیار آسان و تمییز گردیده و همچنین مضرات زیست محیطی کمتری نسبت به کاربن نیز دارد . بنابراین کاغذ کاربن لس جایگزینی برای کاربن است به صورتیکه با ایجاد  کپی از یک دست نوشته و یا با استفاده از پیرینتر ها ، سند اصلی به چندین نسخه تبدیل می گردد .

کاربن لس های موجود در 4 رنگ و 2 سایز 90×60 و همچنین 70×100 موجود میباشند.

کاغذ کاربن لس به طور معمول هنگامی مورد استفاده قرار می گرد که نسخ متعددی از یک سند نیاز باشد همچنانی که کاغذ کاربن لس تهران پیوند به اشکال مختلف در بانک ها، ادارات  ، موسسات حمل و نقل ، شرکت های پخش و توزیع محصولات ، انبارها ، موسسات خدمات درمانی و کسب و کار های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد . هم اکنون نیز شرکت تهران پیوند به عنوان برترین تولید کننده دفترچه های بیمه تامین اجتماعی برگزیده شده است .

برای نسخه های مختلف از رنگ های متفاوتی استفاده می نماید از قبیل سفید ، زرد ،صورتی ، سبز و آبی . و در اکثر موارد بالاترین برگ (نسخه اول CB) سفید است و نسخ بعدی شامل رنگ های ذکر شده است . به طور مثال هنگامی که از ست های دو نسخه ای کاغذ کاربن لس تهران پیوند استفاده می شود ، برگ اول سفید ( CB ) و برگ دوم ( CF ) که در زیر قرار دارد رنگی(معمولأ زرد) می باشد ؛ و در ست های سه نسخه ای نیز برگ اول سفید  و دو بخش رنگی در زیر قرار دارند که معمولأ نسخه میانی ( CFB ) صورتی و نسخه زیرین ( CF ) زرد می باشد .

Go to top